اسلاید شو

آیا آرایش منافذ پوست را باز می‌کند؟ - خانواده سالم
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

تاریخ : جمعه 23 دی‌ماه سال 1390


بعضی از خانم‌ها عادت دارند روزانه از محصولات آرایشی خاصی که برای پوستشان حالت پوشاننده دارد، استفاده کنند تا لک‌ها یا جای جوش‌ها پوشانده شود.
بعضی از خانم‌ها عادت دارند روزانه از محصولات آرایشی خاصی که برای پوستشان حالت پوشاننده دارد، استفاده کنند تا لک‌ها یا جای جوش‌ها پوشانده شود.

این محصولات که با نام کِرِم‌پودر و پن‌کیک شناخته شده‌اند، اگر اصولی و صحیح استفاده شوند، ضرری برای پوست ندارند و کسانی که می‌گویند این مواد آرایشی منافذ پوست را باز می‌کنند در اشتباه‌اند....

 
منافذ پوست ارتباطی با لوازم آرایش ندارند یا لوازم آرایشی تاثیری در باز یا بسته شدن منافذ ندارند. کرم‌پودر برای پوست‌های خشک و نرمال است و پن‌کیک برای پوست‌های چرب است.

مشکل وقتی پیش می‌آید که بعضی خانم‌ها بهداشت پوست را رعایت نمی‌کنند و با آرایش روزانه و تعریق روزانه‌شان می‌خوابند. بدیهی است که در این‌گونه افراد اختلال در کارکرد پوست به وجود می‌آید.

به ویژه در تابستان‌ به علت تعریق پوست باید از مواد آرایشی فاقد چربی و ترجیحا پن‌کیک استفاده شود. حتی از آنجا که بعضی از کِرِم‌پودرها یا پن‌کیک‌ها حاوی مواد ضدآفتاب هستند، در افرادی که از محصولات ضدآفتاب استفاده نمی‌کنند، مصرف این‌گونه مواد آرایشی تا حدی مفید است.

چنانچه بعد از مراجعت به منزل پوست با آب و صابون شسته شود و در صورت نیاز از کِرِم مرطوب‌کننده در پوست‌های خشک استفاده شود، مشکلی پیش نمی‌آید.

هرچند مواد ضدآفتاب محصولات آرایشی جایگزین کاملی برای محصولات ضدآفتاب نیست ولی توصیه می شود استفاده از چنین محصولات آرایشی را موکول به جشن‌ها و میهمانی‌ها کرده و به طور روزمره و همیشگی از این‌گونه محصولات آرایشی استفاده نکنید و به جایش روزها ضدآفتاب بزنید.


بنابراین نباید گمان کنید این محصولات جایگزین مناسبی برای ضدآفتاب‌ها هستند.
ارسال توسط فاطمه سالمی
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
نظرسنجی