اسلاید شو

درمان گیاهی بیماری قند - خانواده سالم
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

تاریخ : شنبه 24 فروردین‌ماه سال 1392


در هویج یک نوع آنسولین گیاهی وجود دارد که اثر کم کننده قند خون را داراست بنابراین این عقیده قدیمی که هویج برای مبتلایان به بیمایر قند خوب نیست کاملا غلط است و... 

۱٫ در هویج یک نوع آنسولین گیاهی وجود دارد که اثر کم کننده قند خون را داراست بنابراین این عقیده قدیمی که هویج برای مبتلایان به بیمایر قند خوب نیست کاملا غلط است و بیماران قند می توانند به مقدار کم از این گیاه استفاده کنند .

۲٫ نان سویا برای مبتلایان به بیماری قند بسیار مناسب است زیرا اولا ارزش غذایی زیادی درد ثانیا مواد نشاسته ای که تبدیل به قند می شود در آن کم است

۳٫ چون قند گلابی (لوز ) است بنابراین آنهایی که مبتلا به مرض قند هستند می توانند از آن استفاده کنند و برای آنها مضر نیست

۴٫ برای درمان بیماری قند مفید است بدین منظور یک فنجان چای گزنه را سه بار در رو.ز میل کنید

۵٫ مبتلایان به بیماری قند می توانند با خوردن آرتیشو قند خود را تنظیم کنند .

۶٫ فندق بدلیل اینکه دارای مقدر کمی مواد نشاسته ای است ضمنا دارای مواد معدنی زیادی مانند کلسیم،‌پتاسیم، فسفر،‌ منیزیوم،‌ سدیم و آهن می باشد غذای بسیار خوبی برای مبتلایان به بیماری قند است.

۷٫ آنهائیکه به بیماری قند مبتلا هستند با استفاده از گیاه هفت بند می توانند قند خون خود را کنترل کنند

۸٫ مبتلایان به بیماری قند می توانند با مصرف این گیاه صبرزرد قند خون خود را کنترل کنند

۹٫ آب شلغم قند خون را پائین می آورد

۱۰٫ سیب زمینی برای اشخاصی که مبتلا به قند هستند مضر است زیرا بعلت داتشن نشاسته قند خون را بالا می برد و اینگونه اشخاص اگر بخواهند از فوائد سیب زمینی استفاده کنند باید آنرا تحت نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف کنند ویا از مصرف آن خورددی کنند .

۱۱٫ خوردن سیب حتی برای آنهایی که بیماری قند دارند مفید است چون قند خون را بالا نمی برد.

۱۲٫ سنبل الطیب در معالجه مرض قند موثر است

۱۳٫ ریشه ختمی قند خون را تنظیم می کند.

۱۴٫ دم کرده تخم کتان نیز معجزه گر است . دم کرده آن علاج بیماریهای مجاری ادرار ، زخم معده و وروم روده ، یبوست ، ورم مثانه ، سنگ کلیه ،‌سرفه ، دردهای پریود و حتی مرض قند می باشد .

۱۵٫ همانوطر که گفته شد پیاز دارای انسولین گیاهی است و استفاده از آنق ند خون را پائین می آورد . بیماران مبتلا به مرض قند باید حتما هر روزه از آن استفاده کنید .

۱۶٫ خوردن برنج ، قند خون را در حالت تعادل نگاه می درد .

۱۷٫ شنبلیله بطور کلی شفادهنده بیماریهای روحی و جسمی است وحتی اثرات مفیدی در اشخاص مبتلا به مرض قند و سل ریوی و استخوانی درد . در قدیم شنبلیله برای مداوای بیماری قند بکار می رفته است دانه شنبلیله با این همه خواص مفید دارای بوی ناپسند است بنابراین برای استفاده از آن دانه در شده آنرا با مواد معطر باید مخلوط نمود که بوی بد آن را تا اندازه ای برطرف کنند .

۱۸٫ برای تنظیم قند خون و معالجه بیماری قند از جوشانده برگهای بابا آدم به مقدار سه فنجان در روز استفاده کنید

۱۹٫ چون آووکادو شکر و مواد نشاسته ای کمی درد برای آنهایی که بیماری قند دارند نیز مناسب است .

۲۰٫ انجیر برای آنهائیکه قند خونشان پائین می آید و یکباره احساس ضعف می کنند مناسب است زیرا قند آن بسرعت در روده کوچک جذب می شود.

موارد پرهیز:

 

۱٫ موز بعلت دارا بودن قند زیاد برای مبتلایان به مرض قند مضر است و نباید در خوردن آن افراط کنند

۲٫ مواظب باشید در خوردن خرما آن افراط نکنید زیرا دارای قند زیادی است . در این صورت آنهایی که لوزالمعده حساس دارند و یا آنهایی که بیماری قند در خانواده آنها وجود دارد باید کمتر از این میوه استفاده کنند


ارسال توسط فاطمه سالمی
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
نظرسنجی